Grupa synodalna w naszej parafii to zespół osób, który spotyka się, aby wspólnie rozmawiać o życiu parafii i Kościoła: słuchać doświadczeń ludzi, rozpoznawać potrzeby wspólnoty oraz proponować kierunki działania.
Słowo synodalna pochodzi od greckiego syn-hodos – wspólna droga
W praktyce nasza grupa:
- spotyka się regularnie dwa razy w miesiącu (w czwartki);
- prowadzi rozmowy o wierze, potrzebach parafian i funkcjonowaniu wspólnoty;
- zbiera opinie i doświadczenia różnych osób;
- formułuje wnioski i przekazuje je do parafii lub diecezji.
Celem grupy jest budowanie wspólnoty opartej na wzajemnym słuchaniu, dialogu i wspólnym poszukiwaniu dróg rozwoju życia parafialnego.